Czym wyróżniają się nowoczesne domy

 

Wiele firm używa słowa „nowoczesne” do różnych celów. Dlatego gdy zobaczysz w ofercie firm ( np. link ) hasło „nowoczesne domy”możesz zdziwić się co ono tak naprawdę oznacza. A używa go wiele firm oferujących gotowe projekty domów.

 

Zasmucę tą wiadomością wszystkich entuzjastów i fanów technologii – nowoczesne domy z reguły nie oferują jakichś nietuzinkowych i rewolucyjnych rozwiązań. To hasło po prostu opisuje styl w jakim są one zbudowane.

 

Nowoczesne domy wyróżniają się przede wszystkim kolorystyką - przypomina specjalista.5122177778(12).jpeg — skrót
Nowoczesne domy wyróżniają się przede wszystkim kolorystyką.

 

Nowoczesne domy wyróżniają się przede wszystkim kolorystyką (zwykle utrzymana jest w odcieniach szarości), dużą ilością przeszklonych powierzchni, oraz szeroko rozumianą „prostą”.

 

Nie ma w tych rozwiązaniach nic „nowoczesnego” tak jak to rozumie większość osób. Te domy nie są innowacyjne, nie są przełomowe. Według mnie są one w pewnym sensie odpowiedzią na coraz częściej przyjmowaną filozofię minimalizmu – są one znacznie prostsze od klasycznych domów, a przy tym bardzo eleganckie.

 

Osobiście nie jestem wielkim entuzjastą domu nowoczesnych, jednocześnie ciężko im odmówić wdzięku i elegancji. Potrafią one urzec swoją prostotą i ona według mnie wygląda bardzo ciekawie. Osobiście mi o wiele bardziej podobają się nowoczesne domy niż klasyczne rodzaje zabudowy, która jest bardzo zdobiona.

 

Posted on: , by : admin