Do czego potrzebny jest nam akt notarialny?

 

Jak wiemy załatwianie biurokratycznych spraw nikomu z nas nie kojarzy się najlepiej. Zwłaszcza jeśli trzeba spędzić w urzędach mnóstwo czasu. Czasami przychodzi jednak taki moment, że nasza wizyta w kancelarii notarialnej jest konieczna i nieunikniona. W Krakowie, mieście wielu słynnych prawników, możemy udać się np. do www.kulakowscy.pl – znanej kancelarii .

 

Akt notarialny – ważny dokument

Do sporządzenia aktu notarialnego konieczny jest notariusz, który na mocy prawa jest do tego upoważniony. Jak widać czasami bardzo przydatna jest kancelaria notarialna. Kraków, Warszawa i inne duże miasta są tutaj pionierami w ilości takich biur, każdy więc powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Taki akt notarialny może się przydać przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości typu mieszkanie czy dom, ale też działka lub obszary rolne. W tej sytuacji wizyta w kancelarii notarialnej jest konieczna, czy to w Krakowie czy w Warszawie.

 

Po co jeszcze nam akt notarialny?

Akt notarialny sporządza się również w przypadku spadek i darowizn, ale też przy majątkowych umowach małżeńskich, to z pewnością załatwi kancelaria notarialna. Kraków czy Warszawa – nie liczy się w jakim mieście. We wszystkich wymienionych przypadkach konieczne jest wizyta w kancelarii notarialnej. Pamiętajmy, że za takie usługi musimy dodatkowo zapłacić. Wszystko ustala sobie we własnym zakresie i indywidualnie każda kancelaria notarialna. Kraków i Warszawa posiadają zdecydowanie najwyższe ceny, jeśli chodzi o korzystanie z usług prawnych.

 

Posted on: , by : admin