Piec kondensacyjny – nowoczesne ogrzewanie dla twojego domu

 

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, ile energii ucieka przez komin?

A gdyby tak dało się ją odzyskać? Teraz to możliwe! Piec kondensacyjny sprawia, że to co uciekało kominem jest odzyskane i służy do ogrzania powietrza w domu lub do podgrzewania wody. – Kiedy klienci pytają mnie, jaki system grzewczy jest najlepszy, zwykle doradzam im piec kondensacyjny – mówi pracownik sklep.auroks.pl pracujący na dziale pieców i systemów grzewczych.1132(4) Jak twierdzi, choć piec kondensacyjny jest droższy od tradycyjnego, to po podsumowaniu kosztów zużycia energii inwestycja ta ma wysoką stopę zwrotu. Wybierając piec kondensacyjny już po roku zauważysz spore oszczędności w zużyciu paliwa w porównaniu do pieca tradycyjnego. Dlatego warto zdecydować się na takie rozwiązanie.
W połączeniu z innymi elementami poprawiającymi bilans energetyczny domu, takimi jak okna o wysokiej szczelności i dobra izolacja ścian oraz podłogi, piec kondensacyjny to metoda na to, by nie zbankrutować na ogrzewaniu nawet, jeśli przyjdzie wyjątkowo sroga i długa zima, co w polskich warunkach nie należy wcale do rzadkości, a znacząco przecież podnosi roczne koszty ogrzewania.

 

1364(77)
Dom ogrzewany piecem kondensacyjnym – wnętrze.

Piec kondensacyjny pozwala zaoszczędzić aż trzydzieści procent w porównaniu z tradycyjną kotłownia. Nie bez znaczenia jest też fakt, że lepszy bilans energetyczny jest też przyjazny dla środowiska – dzięki użyciu kondensatora zużywasz mniej paliwa, a więc emitujesz mniej spalin, co z pewnością jest rozwiązaniem ekologicznym.

 

Posted on: 20 października 2017, by : admin